vemona portal

Temat: Pomóżcie!!! (Jak mam się malować?,jaką fryzure wybrać i jak mam pielęgnować loki?);**
Dot.: Pomóżcie!!! (Jak mam się malować?,jaką fryzure wybrać i jak mam pielęgnować lok
  Mogę Ci powiedzieć, że na tym ostatnim zdjęciu wyglądasz bosko:love:
Jeśli chodzi o włosy, to na Wizażu jest wątek (obecnie już chyba grubości Biblii) na temat pielęgnacji właśnie loków. Bo myślę, że nie ma nic cudowniejszego niż zadbane i długie loki.
Jeśli chodzi o puder i podkład to i tak musisz przejść się do drogerii i dobrać sobie odpowiedni kolor i rodzaj do Twojej cery. Mi pasuje podkład Healthy Mix Bourjois i Normateint Vichy i puder prasowany Perfect Stay bodajże od Astor, ale ja to ja, a Ty to Ty:D
Generalnie mogę polecić makijażowe klasyki pasujące każdej kobiecie: czarny tusz i czarny eyeliner, róż na policzki i błyszczyk (cielisty, koralowy, brudny róż, delikatna czerwień... byle nie miały srebrnej perłowej poświaty, bo to tandetne jak nie wiem).
Przejdź się do sklepu jak będziesz miała czas i testuj, testuj, testuj. I dbaj o te loczyska bo są cudne (czemu ja mam tylko smętne fale:mad:??).
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=431378Temat: Zdjęcia mojego ogrodu

Pisałam ostatnio na priva o "ogrodzie dla leniwych"
Zamieszczam poniżej fragment tej korespondecji, może ktoś będzie miał jakieś uwagi ... może skłonię was do dyskusji ...

Mój ogród - w stylu "dla leniwych"
"Przede wszystkim są to iglaki;
- thuje korniki wzdłuż ogrodzenia - jako ochrona przed kurzem z drogi i wzrokiem ciekawskich.
Na rabatkach: to zazwyczaj te same rośliny, tylko w różnych kombinacjach: jałowce - różne rodzaje, płożące i pośrednie, staram się tylko by różniły się kolorami; kosodrzewina, ostrokrzew, cisy, cyprysiki, parę wysokich iglaków, thui kolumnowych dla równowagi i dla zróżnicowania liściaste: pęcherznica, tawułki, wierzby szczepione, modrzew szczepiony, trzmielina - różne kolory, tawuły japońskie, berberysy czerwone i żółte, hortensje, klon japoński czerwony, parzydło leśne, irgi oraz sosenka i świerk.

Główne zasady rządzące w moim ogrodzie:
- żadnych kwiatów na rabatach, (dużo kłopotu) - jedyne kwiaty to w doniczkach: 2 pelargonie, 1 niecierpek, 1 fuksja na balkonie;
- żadnych roślin cebula/bulwa (które trzeba na zimę wykopywać). Wyjątek to lilie, które dostałam od sąsiada (ale nie trzeba ich wykopywać na zimę) Jest również paręnaście krokusów w trawie, które po przekwitnięciu koszę razem z trawą.
- kostka brukowa na poziomie trawy, by nie trzeba było po każdym koszeniu przycinać wąsów.
- wszystkie rabatki wyłożone grubo korą, praktycznie nie ma chwastów, a jeżeli się pojawiają to nie wyrywam tylko skapiam Randapem.
- nie ma oczka wodnego, planuję jedynie mini fontanę w stylu japońskim, a konretnie wodę tryskającą z kamieni (brak lustra wody, brak glonów, brak roślin wodnych)
- pnącza przy pergoli nie wymagające cięcia - wiciokrzewy, milin, winobluszcz
- zero róż (mszyce, plamistość, przycinanie) może zdecyduję się na różę pnącą, ale gatunek odporny na choroby, którego nie trzeba przycinać.
- zero rododendronów i azalii (piękne, ale trzeba okrywać na zimę i zapewniać odpowiednio kwaśną glebę) Kiedyś dostałam azalię i rododendrona - ale przemarzły.

Największy problem w trzymaniu się tych zasad to życzliwi sąsiedzi i znajomi, którzy chcą "ożywić" mój ogród dostarczając mi różne sadzonki/cebulki roślin typu róże, azalie, kany, wrzosy (dobry nawóz lub kwaśna gleba) i nasiona kwiatków: ostróżki itp
Nie wypada odmówić ... :oops:
A drugi problem, który powoduje, że mój ogród dla leniwych wymaga trochę pracy to dzieci, które np. posadziły sobie truskawki ... :wink:

Nawożę raz do roku, w kwietniu - jednym nawozem - azofoską, trawę również.
Wszystko robię sama, jedynie mąż kosi trawę co tydzień.
Nie twierdzę, że nie ma dużo pracy, jest sporo ... zwłaszcza przy zakładaniu, ale później tylko taka kosmetyczna pielęgnacja.
Polecam taki styl dla osób, które pracują zawodowo do wieczora i nie zamierzają w ogrodzie tylko pracować, ale również wypoczywać.
spisalam roslinki, zebym jeszcze wiedziala ktora jest ktora :lol:
Super ogrod , w takim stylu chce zrobic swoj.
Źródło: betaforum.muratordom.pl/showthread.php?t=59689